Penziony v Niedernsill

Ubytování v Niedernsill v klidném prostředí a umístěné do méně frekventované budovy s rodinným zázemím. Přesně toto Vám nabídnou penziony v Niedernsill. Většina penzionů v Niedernsill se od hotelů v Niedernsill liší svojí velikostí a množstvím pokojů, přístupem personálu a také umístěním, které je často směrováno na periférie Niedernsill.
Řadit dle:


19 výsledků nalezeno, zobrazeno 1 - 19 1 

1. Chalet Auszeit Xl 

Foto: Chalet Auszeit Xl
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
100 %

Featuring a children's playground, Chalet Auszeit Xl is a holiday home situated in Niedernsill in the Salzburg Region. The unit is 12 km from Saalbach Hinterglemm. The kitchen has a dishwasher and there is a private bathroom. A TV is offered.


2. Chalet Sonnberg A 

Foto: Chalet Sonnberg A
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
50 %

Located 11 km from Saalbach Hinterglemm, Chalet Sonnberg A offers accommodation in Niedernsill. Guests benefit from patio. A TV is offered. There is a private bathroom with a shower.


3. Chalet Sonnberg B 

Foto: Chalet Sonnberg B
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
92 %

Set in Niedernsill, this apartment features a balcony. The unit is 11 km from Saalbach Hinterglemm. A TV is offered. There is a private bathroom with a shower. Kitzbühel is 26 km from Chalet Sonnberg B, while Zell am See is 12 km away. Salzburg W. A.


4. Chalet Lengberg A1 

Foto: Chalet Lengberg A1
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
98 %

Chalet Lengberg A1 is a holiday home located in Niedernsill in the Salzburg Region and is 12 km from Saalbach Hinterglemm. The unit is 26 km from Kitzbühel. A TV is available. There is a private bathroom with a shower.


5. Chalet Sonnberg 1 

Foto: Chalet Sonnberg 1
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
0 %

Chalet Sonnberg offers accommodation in Niedernsill, 11 km from Saalbach Hinterglemm. The unit is 26 km from Kitzbühel. A TV is featured. There is a private bathroom with a shower.


6. Erlachhof 100W 

Foto: Erlachhof 100W
Pokojů: 3
Hodnocení hostů
100 %

Erlachhof (100) offers accommodation in Niedernsill. Saalbach Hinterglemm is 13 km away. All units feature a seating area. There is also a kitchen, equipped with a dishwasher, oven and microwave.


7. Ferienhaus Erlachhof 100S 

Foto: Ferienhaus Erlachhof 100S
Pokojů: 3
Hodnocení hostů
100 %

Ferienhaus Erlachhof (100) offers accommodation in Niedernsill. Saalbach Hinterglemm is 13 km away. All units feature a seating area. There is also a kitchen, fitted with a dishwasher, oven and microwave.


8. Chalet Lengberg B1 

Foto: Chalet Lengberg B1
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
96 %

Chalet Lengberg B1 is a detached holiday home featuring a garden with a terrace, situated in Niedernsill. Guests benefit from terrace. The kitchen is fitted with a dishwasher. A TV is offered. Other facilities at Chalet Lengberg B1 include a sauna.


9. Chalet Lengberg A2 

Foto: Chalet Lengberg A2
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
100 %

Chalet Lengberg A2 is a holiday home set in Niedernsill, 12 km from Saalbach Hinterglemm. Guests benefit from terrace and a terrace. The kitchen has a dishwasher and an oven. A TV is provided. There is a private bathroom with a shower.


10. Chalet Jahuel by Alpen Apartments 

Foto: Chalet Jahuel by Alpen Apartments
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
94 %

Offering free WiFi and mountain views, Chalet Jahuel by Alpen Apartments is an accommodation set in Niedernsill. Guests staying at this chalet have access to a fully equipped kitchen. The chalet is equipped with a TV and a living room.


11. Stöcklhof 130W 

Foto: Stöcklhof 130W
Pokojů: 4
Hodnocení hostů
100 %

Stöcklhof 130W is located in Niedernsill. Guests staying at this holiday home have access to free WiFi, a fully equipped kitchen, and a balcony. The holiday home includes a living room and a bathroom with a bath.


12. Ferienhaus Stöcklgut 130S 

Foto: Ferienhaus Stöcklgut 130S
Pokojů: 4
Hodnocení hostů
0 %

Located in Niedernsill in the Salzburg region, Ferienhaus Stöcklgut 130S features a balcony. Complimentary WiFi is provided. The holiday home includes 3 bedrooms and a kitchen with a dishwasher and an oven.


13. Haus Oberschwarten 

Foto: Haus Oberschwarten
Pokojů: 4
Hodnocení hostů
94 %

Haus Oberschwarten se nachází na vyvýšeném místě s výhledem na vesnici Niedernsill a nabízí pokoje s balkonem, infračervenou kabinu a posilovnu. Lyžařský vlek Kerschbaum a jezero Lucia jsou vzdálené 1 km.

Pokoje

Dvoulůžkový pokoj s manželskou postelí a balkónem
osoby58 - 58 EUR za noc

14. Ferienhaus Niedernsill 

Foto: Ferienhaus Niedernsill
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
99 %

Ferienhaus Niedernsill stojí na kopci v obci Niedernsill, 5 km od Kaprunu. Jedná se o bývalou chatu lyžařského klubu, která byla přestavěna na prázdninový dům. Má balkon, terasu a zahradu s grilem.

Pokoje

Prázdninový dům
osob85 - 140 EUR za noc

15. Alpen Chalet Salzburg 

Foto: Alpen Chalet Salzburg
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
96 %

Alpen Chalet Salzburg is located in Niedernsill. The accommodation is 12 km from Saalbach Hinterglemm. The 3-bedroom chalet comes with a living room with a TV, a fully equipped kitchen and a bathroom.

Pokoje

Prázdninový dům s 3 ložnicemi
osob71 - 83 EUR za noc

16. Holiday Home Chalet Gabi 

Foto: Holiday Home Chalet Gabi
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
86 %

Located in Niedernsill in the Salzburg Region, this holiday home is 11 km from Saalbach Hinterglemm. Guests benefit from balcony. The kitchen features a dishwasher. A TV is featured. There is a private bathroom with a shower.


17. Holiday Home Steindorf 

Foto: Holiday Home Steindorf
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
83 %

Situated in Niedernsill in the Salzburg Region, this holiday home is 12 km from Saalbach Hinterglemm. Guests benefit from patio. A dishwasher and an oven can be found in the kitchen and there is a private bathroom. A TV and game console is offered.


18. Holiday Home Steindorf 8 

Foto: Holiday Home Steindorf 8
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
100 %

Holiday Home Steindorf 8 is a holiday home with a patio, set in Niedernsill. The unit is 12 km from Saalbach Hinterglemm. The kitchen comes with a dishwasher. A TV is provided. There is a private bathroom with a bath.


19. Casa Montana 

Foto: Casa Montana
Pokojů: 12
Hodnocení hostů
89 %

Casa Montana se nachází v Niedernsillu, 12 km od lyžařských vleků v rezortu Zell am See - Schüttdorf. Většina ubytovacích jednotek má balkón a kabelovou TV.

Pokoje

Jednolůžkový pokoj s balkónem
osoba35 - 40 EUR za noc
Dvoulůžkový pokoj typu Economy s manželskou postelí
osoby0 - 0 EUR za noc
Dvoulůžkový pokoj Standard s manželskou postelí a balkónem
osoby56 - 66 EUR za noc
Rodinný pokoj
osoby80 - 100 EUR za noc
Apartmán s 1 ložnicí a balkonem
osoby55 - 70 EUR za noc
Šestilůžkový společný pokoj pro dospělé
osob100 - 120 EUR za noc
Apartmán s 3 ložnicemi a balkonem
osob100 - 110 EUR za noc
Apartmán se 2 ložnicemi a balkonem
osob80 - 85 EUR za noc

19 výsledků nalezeno, zobrazeno 1 - 19 1 

Menu

Čeština  Slovensky 

  Měna:
Právě teď
Ne 18.11
Weather Icon: slunečno
0° C
Ne 18.11
Weather Icon: převážně slunečno
 C
-4° C
Po 19.11
Weather Icon: zamračeno
 C
-1° C
Východ slunce 07:18Západ slunce 16:29
Visibility 25.91 km
Humidity 59 %
Pressure 29427.73 hPa
Wind 6.44 km/h